Адреса: *********
**********************
Телефон/факс: (044) 455-05-72, (044) 455-05-75
Email: info@usg.org.ua

Державна служба і права людини

Повернутися
14.12 2021

В Українській школі урядування до Міжнародного дня прав людини за участю експертів та практиків проведено міжнародний полілог «Державна служба і права людини».

Співорганізаторами виступили Національне агентство України з питань державної служби і ПРООН в Україні.

Метою заходу стало поширення цінностей прав людини, обговорення найбільш актуальних викликів у сфері прав людини на державній службі та шляхів вирішення для їх подолання.

З вітальними словами до учасників звернулися Наталія Алюшина, Голова Національного агентства України з питань державної служби; Світлана Глущенко, Директор Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини; Олена Урсу, програмна експертка, очільниця команди «Демократичне врядування» ПРООН в Україні; Ніколай Сондербай, старший радник з питань демократії і прав людини ПРООН в Україні.

Під час міжнародного полілогу учасникам представлено освітні ініціативи щодо прав людини на державній службі. Зокрема керівниця групи ініціатив з прав людини, менеджерка проєкту ПРООН «Права людини для України» Світлана Колишко презентувала результати соціологічного дослідження «Що державні службовці знають про права людини». У свою чергу  Наталія Наулік, директор Української школи урядування, та Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини (м.Чернігів), презентували програму підвищення кваліфікації «Права людини», яка було успішно розроблена у співпраці з НАДС та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні «Права людини для України».

Цікавим та корисним для учасників заходу був відеокурс з питань безбар`єрності, який презентувала Радниця-Уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна

У ході експертного діалогу щодо прав людини на державній службі виступили: Віктор Тимощук, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В.М.Корецького, який охарактеризував права державного службовця і принципи державної служби в Україні на сучасному етапі.

Галина Кудринська, керівник експертної групи з питань класифікації функцій і посад державної служби Генерального департаменту з питань політики оплати праці та функціонального розвитку державної служби НАДС, розповіла про оплату праці для державних службовців.

Тимур Короткий, радник президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права, віце-президент Української асоціації міжнародного права і Наталія Хендель, професорка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Міжнародного гуманітарного університету, експертка з міжнародного гуманітарного права Української Гельсінської спілки з прав людини, поділились досвідом та знаннями яким мають володіти державні службовці з міжнародного гуманітарного права.

Цікавою та змістовною також була доповідь Юрія Іванова, начальника відділу права на працю Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про трудові права під час пандемії коровірусної хвороби Covid-19.

Схожі новини\анонси