Дистанційне навчання: результати анкетування

Дистанційне навчання: результати анкетування

Дистанційне навчання: результати анкетування

Що перешкоджає та що допомагає проходити навчання в онлайн форматі? Такі головні питання ми пропонували державним службовцям, які були/є учасниками навчання за програмами, що реалізуються Тренінговим центром Української школи урядування.

У «портреті» труднощів, які заважають або унеможливлюють успішно проходити і завершувати дистанційне навчання, перше місце посіла надмірна завантаженість за основною роботою – 63,8%.

Далі йдуть:

-Перешкоди технічного характеру, зокрема, проблеми з інтернетом – 15,5%;

-Складні тести – 15,5%;

-Складний матеріал у програмі навчання – 8,6%;

Відсутній інтерес до навчання (в т.ч. труднощі психологічного характеру) визначили 5,2%;

Успішному завершенню навчання у дистанційній формі, на думку респондентів, сприяє:

-Наявність додаткових матеріалів (конспектів, схем, таблиць тощо ) – 69,8%;

-Форум (можливість обговорення з іншими учасниками) – 29,4%;

-Консультація з лектором / експертом – 21,4%.

 

За підсумками опрацьованих анкет склався і загальний профіль респондентів: більшість має стаж державної служби більше 9 років (57%); серед учасників опитування майже 86% є державними службовцями категорії «В», понад 13% представників категорії «Б», менше 1%  - категорія «А».

Дистанційну форму навчання у контексті підвищення кваліфікації визнали актуальною для себе більше 88% опитаних; визнали неактуальним – біля 2% ; не визначилися з відповіддю – близько 9%.

Отже, у результатах опитування визначилися значущі тенденції: працівникам публічної служби не вистачає можливостей на освіту внаслідок перевантаження на роботі, а наявність додаткових матеріалів, практичних кейсів та обговорення із колегами значно полегшує процес навчання.

Отримані результати дуже важливі для сприяння підвищенню кваліфікації державних службовців з боку керівників структурних підрозділів держорганів та служб управління персоналом. Із свого боку УШУ взяла до уваги побажання щодо удосконалення навчальних програм, а також щодо розвитку освіти дорослих в цілому .

Ми ще раз щиро дякуємо вам за участь!

Зі звітом про результати опитування можна ознайомитися за посиланням:http://usg.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/Analitichna-dovidka_distanczijne-navchannya_6.05.2020.pdf

Leave a Reply

Close