Інтенсив у Нідерландах – етап навчальної програми MATRA

Інтенсив у Нідерландах – етап навчальної програми MATRA

Інтенсив у Нідерландах – етап навчальної програми MATRA

П’ятиденний інтенсивний навчальний тренінг відбувся у  м.Гаага (Королівство Нідерланди) з 6 по 13 жовтня. Це черговий  етап програми “Належне врядування та доброчесність у публічному секторі в Україні”. За абревіатурою оригінальна назва програми – MATRA, вона фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів та впроваджується Гаазькою академією місцевого самоврядування спільно з Національним агентством України з питань державної служби та Українською школою урядування.

Задля зміцнення спроможності державних органів у належному врядуванні, доброчесності, підзвітності та протидії корупції шляхом поширення кращих практик впровадження політики доброчесності на державній службі, на базі УШУ впродовж 2018-2019 років пройшла низка тренінгів. За підсумками цього навчання було підготовлено 12 тренерів з питань належного врядування та політики доброчесності у публічному секторі, та 14 представників міністерств та відомств з питань розробки і впровадження політики доброчесності на державній службі.

Цього жовтня у рамках реалізації програми МАТRА навчальна група відвідала Гаагу, щоб ознайомитись з практичним досвідом впровадження політики доброчесності на державній службі Нідерландів. Зокрема, делегація  вивчала:

  • практики щодо впровадження політики доброчесності муніципалітету міста Амстердам;
  • структури повноважень та завдань Міністерства внутрішніх справ у координації політики доброчесності в публічному секторі;
  • просування культури доброчесності, етичного лідерства, значення радника з питань конфіденційності в урядовій організації;
  • повноваження, завдання та інструменти Аудиторського Суду Нідерландів у сприянні доброчесному, прозорому та підзвітному уряду;
  • історії створення і розвитку Національного офісу з питань доброчесності та Палати службових викриттів.

Представники урядових органів України мали змогу спостерігати за роботою Парламенту представників Королівства Нідерланди та ознайомитись із внутрішньою культурою взаємовідносин політичних представників.

Запрошені Гаазькою академією місцевого самоврядування (далі -Академією) експерти Нідерландських урядових органів, інших компаній, інституцій на високому професійному рівні презентували свій багаторічний досвід, а також найкращі європейські практики, методики та інструментарій із запровадження та розвитку політик доброчесності у державному і приватному секторах.

Завдяки високому професійному рівню запрошених експертів, тренерів Академії та координаторів Програми МАТRA навчальний процес відбувся у плідній співпраці та у форматі відкритого діалогу, що додало до загального результату особливого значення для кожного з учасників процесу.

Також учасники навчання були запрошені у Посольство України в Королівстві Нідерланди, де щиро привітали своїх співвітчизників, які гідно представляють нашу країну і сприяють зміцненню міжнародних та дружніх відносин з Королівством Нідерланди.

В останній день навчального візиту учасники презентували свої пілотні тренінги та плани дій щодо розробки політики доброчесності в Україні, планували наступні кроки впровадження  проектів в 2020 році.

Разом з іншими делегатами до участі у візиті для обговорення результатів впровадження навчальної програми MATRA у 2018-2019 роках в Україні та перспектив подальшого двостороннього співробітництва було запрошено фахівця Української школи урядування.

На глибоке переконання уповноважених представників вітчизняних державних органів – учасників навчального візиту – досягнення успіху у розбудові і впровадженні політики доброчесності на державній службі створить умови для досягнення стабільності і безпеки України та кожного її громадянина.

Leave a Reply

Close