Надзвичайний досвід отримали українські держслужбовці, які пройшли навчання за программою УШУ

Надзвичайний досвід отримали українські держслужбовці, які пройшли навчання за программою УШУ

Надзвичайний досвід отримали українські держслужбовці, які пройшли навчання за программою УШУ

Держава виконує те, що обіцяє, інакше у громадян виникає враження, що держава неспроможна. Це основний принцип роботи держаної служби у Сінгапурі. Азійські фахівці привезли до України свій досвід з державного управління.

На завершальний день навчання заступник державного секретаря Міністерства культури, громади та молоді Сінгапуру Анг Хак Сенг приготував учасникам презентацію розбудови суспільства - модель «Державного управління 4.0» та ініціативу «Розумна нація».

Публічний менеджмент 4-го покоління у поєднанні з концепцією розумної нації призводить до чудодійного соціального ефекту: людина плюс ще одна людина не дорівнює двом. 1+1=11. Об’єднання громадян цінностями, відкритість до можливостей навчання, розвитку, рівність перед законом - така база дозволяє соціальним інноваціям примножувати сили кожного у багато разів.

«Ми надто ефективні, це проблема державної служби у Сінгапурі»,- підкреслив пан Сенг. Тому зараз здійснюється перехід від політики зобов’язань до політики залучень. Держава дійшла висновку, що не потрібно обслуговувати стовідсотково всі потреби громадян, бо це не зменшує незадоволення. Люди мають бути залучені до всіх соціальних процесів – від будування дитячого майданчика поряд зі своїм будинком до довгострокового планування стратегії країни.

Молоді не дозволяють скаржитися, тому що вона має пропонувати варіанти рішення проблеми замість одного лише окреслення болючих питань. Громадяни активно вкладають свій час у волонтерство, наприклад, у бібліотеках взагалі не працює найманий персонал, там на добровільних засадах реалізують себе люди переважно похилого віку. Спеціальні мобільні додатки скорочують бюрократичні процедури з отримання державних послуг, а вивільнений час використовується, щоб життя наповнювалося сенсом.

Успіх суспільних результатів вимірюється довірою людей поміж собою та між людьми і державою.

Це надзвичайний досвід, і його отримали декілька десятків українських держслужбовців, які пройшли навчання за программою «Досвід державного управління та управління персоналом на державній службі в Сінгапурі», розробленою НАДС та Українською школою урядування. Окрім сертифікатив НАДС та УШУ, учасники навчання, які відвідали понад 80% сесій, будуть внесені до списку слухачів Наньянського технологічного університету.

Leave a Reply

Close