Нові виклики – новий формат роботи Центру оцінювання у березні під час карантину

Нові виклики – новий формат роботи Центру оцінювання у березні під час карантину

Нові виклики – новий формат роботи Центру оцінювання у березні під час карантину

Березень – бентежний місяць для всієї України, для всіх державних органів, відповідно, не став винятком і для Центру оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби (далі –  Центр оцінювання).

На початку березня у шаленому ритмі кипіла робота в Центрі оцінювання щодо організації проведення тестування кандидатів на зайняття посад державної служби категорій  «А», «Б» і «В». Майже за перші два тижні з 02 до 16 березня, ще до запровадження в Україні карантину, проведено оцінювання за всіма  видами тестування 3 826 кандидатів. З них пройшли тестування:  на знання загального законодавства – 1 994 кандидати; на абстрактне мислення – 722; на вербальне мислення – 582;  на числове мислення – 62; на знання спеціального законодавства – 446; володіння іноземною мовою – 14; вирішення ситуаційних завдань – 6 кандидатів.

Із 17 березня до 3 квітня на виконання постанови Кабінету Міністрів України Центром оцінювання припинено роботу щодо організації та проведення тестування кандидатів на зайняття посад державної служби. Водночас, робота Центру оцінювання розпочалася у дистанційному форматі, з’явилося більше часу для підведення підсумків діяльності за перший квартал та завершення розпочатої методичної роботи.

До кінця березня цього року Центром оцінювання підготовлено статистичну та аналітичну інформацію про результати тестування кандидатів на зайняття посад державної служби у січні, лютому та березні 2020 року. У той же час, за окремим графіком здійснювалась належна профілактична робота та заходи з дезінфекції в приміщеннях Центру оцінювання.

У телефонному режимі продовжилась робота щодо координації та взаємодії з державними органами стосовно формування та коригування графіку організації тестувань у Центрі оцінювання після завершення карантину, надавались відповіді консультації та проводилась роз’яснювальна робота.

Особливу увагу приділено методичній діяльності. Вдалося завершити роботу щодо підготовки проектів Регламенту проведення тестування кандидатів на зайняття посад державної служби в Центрі оцінювання та Методичних рекомендацій службам управління персоналом щодо оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби категорій «Б» і «В».

Значну увагу приділено оновленню тестів для кандидатів , завдяки ретельному вивченню змін до загального законодавства на сьогодні оновлено 580 тестів на знання Конституції України, Закону України «Про державну службу», Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, оновлення тестів на знання Закону України «Про державну службу» викликане змінами до зазначеного Закону, у зв'язку із перезавантаженням влади, і стосуються, насамперед, запровадження контрактної форми проходження державної служби, спрощення процедури подачі документів на конкурс, самого порядку проведення конкурсу, порядку оскарження результатів конкурсу, доведення інформації до відома державного службовця та ін. Після погодження та затвердження оновленого переліку тестів Національним агентством України з питань державної служби вони будуть оприлюднені в установленому порядку.

До завершення карантину робота Центру оцінювання і надалі продовжуватиметься у дистанційному форматі. Ми працюємо над розробкою проекту концепції методологічного та аналітичного підрозділу оцінювання компетентностей державних службовців в складі Центру оцінювання, а також проектом Концепції оцінювання компетентностей державних службовців. Робота цікава  і творча, яка сприяє самовдосконаленню і саморозвитку кожного працівника Центру оцінювання на благо спільної справи –  розвитку державної служби.

 

 

Leave a Reply

Close