Адреса: 03061, Київ-061
вул. Миколи Шепелєва, 3-а
Телефон/факс: (044) 455-05-75
Email: info@usg.org.ua

Соцпрограми стартували, політ нормальний.

Повернутися
18.08 2020

Новий продукт завжди як випробування для розробників, споживачів і закладу. Українська школа урядування запустила 20 спеціальних короткострокових програм соцнапрямку, три із яких вже мають по 25 випускників. Тому ми запросили спікера програми  «Загальні питання роботи служби у справах дітей місцевих органів виконавчої влади», заступника директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики Вовка Володимира Семеновича відповісти на декілька питань.

  – Володимире Семеновичу, яка головна користь від навчання за цим курсом?

– Дякую, що надали можливість висловити думку, бо я дуже довго, багато років займаюся   питаннями захисту прав дітей, мені не байдуже які люди і як впроваджують політику у нашій галузі. Від цього й береться основна користь, до речі. Виходить велика кількість документів, наказів, що регламентують роботу держслужби у питаннях захисту прав дітей. Тільки 1 червня цього року на Кабміні були прийняті 16 постанов, 1 розпорядження та 8 проектів законів. У потоці паперів без підготовки дуже важко працювати, фахівцям треба тлумачити оновлення та застосування багатьох норм закону. Наприклад, моя колега протягом 5 годин читала вебінар тільки по постанові №586.

По-друге, без перебільшення скажу, що на контакті з людськими проблемами підривається чимало спеціалістів, не озброєних  методами психологічної профілактики професійного вигорання.  Один із модулів програм  нашого напрямку присвячений  навичкам підвищення рівня психологічної компетентності: професійної самосвідомості, саморегуляції та стресостійкості. Повірите, без знань про запобіжні методи ми втратимо фахівця дуже швидко.

–  Скажить, а які проблеми такого навчання ще у черзі на вирішення?

– Головна проблема – відсутність базового курсу. Українська школа урядування забезпечує підвищення кваліфікації держслужбовців. А для вдосконалення досвіду треба мати основний набір знань та компетенцій за напрямом «Захист прав дітей». Служби захисту прав дітей здебільшого укомплектовані фахівцями суміжних спеціальностей- освітянами, бібліотекарами, суддями, медиками. Я не тільки мрію, я практично готовий до імплементації процедури, яка дозволить відкрити  у будь-якому закладі навчання азам.

– Які побажання нашим слухачам від Вас?

– Не гасіть полум’я душі, справа, яку ви робите, нехай захоплює вас цілком, буде не просто професія, а Діло всього життя.

– Ваші побажання Українській школі урядування?

– Я б хотів сприяння у формуванні професійної платформи системи служби у справах дітей по Україні. Конкретніше, підготовити групу тренерів, тому що фахівці управлінь Мінсоцу фізично не можуть охопити запит на навчання декількох тисяч наших галузевих працівників , які зараз працюють у регіонах. Ми нещодавно давали у фейсбук трансляцію вебінару, і отримали майже 29 тисяч звернень! Розумієте, який попит на знання?

-Так, бажаємо Вам сил та успіхів, дякуємо за співпрацю, за час, що вкладаєте у справу. Зі свого боку будемо прагнути удосконалюватись, щоб відповідати самому високому рівню освітянського закладу.

Схожі новини\анонси